​Fillon puna për ndërtimin e një terreni sportiv dhe këndit të lojërave në lagjen “Dardania” në Gjakovë

Gjakova

​Fillon puna për ndërtimin e një terreni sportiv dhe këndit të lojërave në lagjen “Dardania” në Gjakovë

Më: 15 prill 2022 Në ora: 12:13
Foto ilustrim

Së shpejti edhe fëmijët e lagjes “Dardania” në Gjakovë do të kenë hapësirën e tyre për zhvillimin e aktiviteteve rekreative jashtëshkollore.

Falë investimit në ndërtimin e terrenit sportiv në këtë lagje, projekt ky i financuar nga Komuna e Gjakovës, përkatësisht Drejtoria për Kulturë, Rini dhe Sport .

Siç bëhet e ditur, do të ndërtohet teren sportiv për streetball si dhe do të ngrihet këndi i lojërave.

Rregullimi i hapësirave rekreative në këtë pjesë të komunës së Gjakovës është pjesë e një projekti më të zgjeruar të Drejtorisë për Kulturë, Rini dhe Sport që është duke rregulluar edhe terrene të tjera në zona të tjera të komunës.

Finalizimi i terrenit sportiv në lagjen “Dardania” pritet të përfundojë në fund të muajit maj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat