Qeveria gjermane dhe zvicerane mbështesinë kompaninë “KRU Gjakova”

Gjakova

Qeveria gjermane dhe zvicerane mbështesinë kompaninë “KRU Gjakova”

Më: 6 maj 2022 Në ora: 13:27
Foto nga vendi i ngjarjes

Përfaqësues të Bankës Gjermane për Zhvillim dhe Zyrës Zvicerane, janë takuar vizituar sot me përfaqësuesit e Kompanisë Rajonale të Ujësjellsit, “KRU Gjakova sh.a”.

Me këtë rast përfaqësues të Bankës Gjermane për Zhvillim dhe Zyrës Zvicerane, kanë vizituar impiantit e Ujërave të Ndotura në Gjakovë.

U.d i kryeshefit ekzekutiv të “KRU “Gjakova”, Visar Hasi, shprehu falënderime për gjithë angazhimin dhe mbështetjen në shumë projekte të rëndësishme që Qeveria Gjermane dhe ajo Zvicerane i kanë dhënë kompanisë KRU “Gjakova” e në veçanti për rolin e tyre  në realizimin e projektit të ITUN.

Njoftimi i plotë i Kompanisë Rajonale të Ujësjellsit, “KRU Gjakova sh.a”:

Përfaqësues të Bankës Gjermane për Zhvillim dhe Zyrës Zvicerane, vizitë Impiantit të Ujërave të Ndotura në Gjakovë.

Të pranishmit u mirëpritën nga UD i Kryeshefit Ekzekutiv të “KRU “Gjakova”,  Mrsc.Visar Hasi si dhe stafi menaxherial i kompanisë.

Menaxherja e ITUN-it Fjolla Lasku i njoftoi nga afër vizitorët rreth zhvillimit të projektit si dhe ecurisë së punimeve.

Ndërsa, U.d i Kryeshefit Ekzekutiv z.Hasi, shprehu falënderime për gjithë angazhimin dhe mbështetjen në shumë projekte të rëndësishme që Qeveria Gjermane dhe ajo Zvicerane i kanë dhënë kompanisë KRU “Gjakova” e në veçanti për rolin e tyre  në realizimin e projektit të ITUN.

Impianti i Trajtimit të Ujërave të Ndotura në Gjakovë, është bashkëfinancim nga Qeveria Zvicerane, Qeveria Gjermane si dhe Komuna e Gjakovës, ITUN është në fazën testuese të tij!.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat