​Gjini vizitoi dy terrenet e reja sportive në Gjakovë

Gjakova

​Gjini vizitoi dy terrenet e reja sportive në Gjakovë

Më: 23 maj 2022 Në ora: 18:04
Foto ilustrim

Kryetari i Komunës së Gjakovës Ardian Gjini dhe drejtoresha e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Adea Roka, vizituan dy terrenet e reja sportive, njëra pranë shkollës “Emin Duraku” dhe tjetra në lagjen “Dardania”.

Ky projekt tashmë i finalizuar dhe i gatshëm që fëmijët ta shfrytëzojnë për rekreacion, ka përfshirë renovimin e fushës së basketbollit pranë shkollës “Emin Duraku”, si dhe

ndërtimin e fushës së basketbollit bashkë me këndin e lojërave në lagjen “Dardania”.

Projekti i ndërtimit të terreneve sportive do të vazhdojë me ritëm akoma më të shtuar, edhe në të ardhmen.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat