​Gjini takim me drejtues të USAID-it, diskutohet projekti “Integriteti i Komunave të Kosovës”

Gjakova

​Gjini takim me drejtues të USAID-it, diskutohet projekti “Integriteti i Komunave të Kosovës”

Më: 23 maj 2022 Në ora: 18:29
Pamje nga vendi i ngjarjes

Kryetari i Gjakovës Ardian Gjini dhe nënkryetari i Komunës Flamur Fetahaj kanë pritur sot në një takim pune Zeinah Salahi, drejtoreshë e misionit të USAID në Kosovë, James Evans Butler, drejtor i zyrës për Demokraci dhe Qeverisje si dhe Jeton Cana, specialist i Pushtetit Vendor dhe Administratës Publike nga USAID.

Në takim u diskutua mbi implementimin e projektit të ri 5-vjeçar “Integriteti i Komunave të Kosovës”, partner i të cilit do të jetë edhe Komuna e Gjakovës.

Fokus i këtij projekti do të jenë menaxhimi i financave publike sidomos prokurimi komunal dhe përforcimi i mekanizmave të llogaridhënies.

“Jam i lumtur për implementimin e projekteve të deritanishme si dhe për projektet në vazhdimësi që mbështeten nga USAID në Komunën e Gjakovës” u shpreh ndër të tjera kryetari Gjini.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat