​“Gara për Gjakovë të Pastër”, shpërblehen disa shkolla

Gjakova

​“Gara për Gjakovë të Pastër”, shpërblehen disa shkolla

Më: 15 qershor 2022 Në ora: 21:08
​“Gara për Gjakovë të Pastër”, shpërblehen disa shkolla

“Gara për Gjakovë të Pastër” për të tretin vit me radhë ka ndarë mirënjohje e shpërblime për të gjithë ata që kanë kontribuuar në forma të ndryshme, në pastrimin dhe mbrojtjen e ambientit dhe veçanërisht në ripërdorimin e materialeve.

Triumfues të “Garës për Gjakovë të Pastër”, të cilët u shpërblyen me pako me mjete didaktike, janë shkollat: "Dëshmorët e Kombit", "Kelmend Rizvanolli", "Fehmi Agani", "Mustafa Bakija", "Yll Morina", "Anton Çetta" dhe "Fan Noli”.

Për kontributin në pastrim dhe mirëmbajtje të hapësirave të gjelbra, u shpërblyen: Fshati Shqiponjë, fshati Skivjan dhe Bashkësia e katërt Lokale.

Mirënjohje u ndanë edhe për të gjitha institucionet dhe akterët mbështetës të kësaj fushate vetëdijësuese për ruajtjen ambientit, e cila do të vazhdojë traditën e saj edhe në vitet e ardhshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat