Qeveria emëron Bordin e “KRU Gjakova”

Gjakova

Qeveria emëron Bordin e “KRU Gjakova”

Më: 20 korrik 2022 Në ora: 11:38
Foto ilustrim

Qeveria e Kosovës është mbledhur sot në takimin e 89-të në të cilin do të shqyrtojë 22 propozim vendime. Në mesin e pikave për shqyrtim janë ndryshimi i Projektligjit për Ministrinë e Mbrojtjes, si dhe emërimi i Bordit të Drejtorëve në Ujësjellësin Rajonal “KRU Gjakova”.

Qeveria e Kosovës ka emëruar anëtarët e Bordit të Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit, “KRU Gjakova”.

Vendimi është miratuar me unanimitet në mbledhjen e sotme të qeverisë.

Urim Gashi është emëruar kryesues i Bordit të “KRU Gjakova”.

“Urim Gashi kryesues, dhe anëtarë: Arjaneta Nura, Vildane Maloku dhe Jeton Haxhijaha”, tha kryeministri Kurti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat