​Vërshimet dëmtojnë rrugën në Meqe të Gjakovës

Gjakova

​Vërshimet dëmtojnë rrugën në Meqe të Gjakovës

Më: 17 shtator 2022 Në ora: 17:07
Foto nga vendi i ngjarjes

Vërshimet e fundit si pasojë e shirave në komunën e Gjakovës kanë shkaktuar edhe dëme në infrastrukturën rrugore.

Si pasojë e kësaj një pjesë e rrugës së asfaltuar në fshatin Meqe është shembur dhe është krijuar një gropë e madhe.

Në vendin e ngjarjes ka dalë edhe Policia e Kosovës dhe pjesëmarrësit në trafik apelohen për kujdes të shtuar.

Ndryshe, si pasojë e vërshimeve të fundit në Gjakovë e Rahovec janë shkaktuar dëme materiale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat