Shkarkohet rektori i Universitetit të Gjakovës

Gjakova

Shkarkohet rektori i Universitetit të Gjakovës

Më: 21 nëntor 2022 Në ora: 18:39
Ilustrim

Këshilli Drejtues i Universitetit të Gjakovës “Fehmi Agani” e ka shkarkuar nga detyra rektorin Artan Nimani. 

“Sot në mbledhjen e Këshillit Drejtues është shkarkuar rektori i Universitetit të Gjakovës”, raporton Kallxo.com t’i ketë konfirmuar Agon Haxhikadrija, kryesues i Këshillit Drejtues të Universitetit të Gjakovës.

Ai nuk ka treguar arsyet e shkarkimit të rektorit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat