​Paralajmërimet për vërshime, situatë e qetë në Gjakovë

Gjakova

​Paralajmërimet për vërshime, situatë e qetë në Gjakovë

Më: 11 dhjetor 2022 Në ora: 16:21
Foto ilustrim

Përkundër paralajmërimeve nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës se do të ketë reshje shiu me intensitet të mesëm deri në të lartë me një probabilitet të lartë për paraqitje të përmbytjeve dhe rrëshqitje të dheut, në rajonet Pejë dhe Gjakovë, nuk ka pasur një gjë të tillë.

Drejtori për shpëtim dhe mbrojtje, Haxhi Sejdiu bëri të ditur për KosovaPress se nuk ka pasur vërshime në Komunën e Gjakovës. Sejdiu tha se aktualisht gjendja është nën kontroll.

Ndërkohë, mediat lokale kane raportuar se Reshjet e shiut i kanë shkaktuar dëme shtëpive në rrugën “Washington” në Gjakovë.

Po ashtu, nga raportimi i mediave lokale gjatë natës së mbrëmshme shihet se gjendja e rrugëve "Patriot Berisha" dhe "Shote Galica" në Brekoc kanë qenë të vështira të kalohen nga qytetarët. Ndërsa, gjatë reshjeve të shiut nga raportimi i mediave lokale shihet se është ngritur niveli i lumi Dri i Bardhë te ura e Fshajt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat