NISMA për Kosovën mbajti takim me banoret e regjionit të Dushkajës - Bota Sot
NISMA për Kosovën mbajti takim me banoret e regjionit të Dushkajës

Gjakova

E mërkurë, 17 tetor 2018

NISMA për Kosovën mbajti takim me banoret e regjionit të Dushkajës

Më: 9 tetor 2017 Në ora: 09:20
NISMA

Kryetari i Nismës, z.Fatmir Limaj u shpreh para qytetarëve se:

Koncepti socialdemokrat po përkrahet në secilin qytet të Kosovës
Sonte dega e Nismës, në Gjakovë ka organizuar një tubim madhështor në  Dushkajë të Gjakovës.
Nisma ia ka ofruar qytetarëve të Gjakovës një kandidat ideal për të drejtuar këtë komunë.

Z.Fazli Hoxha është i gatshëm t’i shërbeje vendit të vet. Hoxha ka çka t’i jep Gjakovës dhe Kosovës.
Iu kërkova qytetarëve të Gjakovës të mos japin votë pa adresë. Nisma ua ka ofruar mundësinë qytetarëve të Gjakovës që të votojnë një kandidat të dëshmuar, e tash është në dorën e qytetarëve të kësaj komune t’i shkojnë prapa ose jo.

Image

Filozofia jonë politike i duhet më së shumti vendit tonë.
Ne nuk kemi kohë për të humbur duke i helmuar djemtë dhe vajzat e reja. Në vend të kësaj ne jemi orientuar të jemi zëri i njerëzve të varfër, i pensionerit, zëri i punëtorit që i bëhet padrejtësi, të jemi zëri i fermerëve e ndërmarrësve.

Ne nuk besojmë duke shikuar nga prapa. Ne besojmë se e kaluara mund të shikohet për të fituar përvoje, por jo duke rrënuar. 
Patriotizëm sot është më i ndihnu njerëzit të cilët kanë nevoje. 
Nisma nuk premton, por zotohet.

E, ardhmja është e socialdemokracisë. Socialdemokratet do të jenë shumicë pas tre, katër viteve. Rruga që kemi nisur ne është rruga e së ardhmes.

Koha është për Nismën. Votojeni Nismën dhe numrin 31.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test