Prokuroria e Gjakovës ka ngritur 9 aktakuza për dhunën në familje - Bota Sot
Prokuroria e Gjakovës ka ngritur 9 aktakuza për dhunën në familje

Gjakova

Prokuroria e Gjakovës ka ngritur 9 aktakuza për dhunën në familje

Më: 4 tetor 2018 Në ora: 09:45
Ilustrim

Në Prokurorinë Themelore në Gjakovë, gjatë muajit Shtator janë pranuar 7 raste të cilësuara si dhunë në familje.

Për të gjitha rastet është marrë aktvendim për fillim të hetimeve, dhe është caktuar paraburgimi  i 7 të pandehurve, ndaj tyre është duke u zhvilluar procedura hetimore.

Gjithashtu, gjatë muajit shtator 2018, janë ngritur nëntë aktakuza për rastet e dhunës në familje.

Prokuroria Themelore në Gjakovë zotohet se është e angazhuar që të kryejë me seriozitet të lartë të gjitha rastet, sidomos ato raste që kanë të bëjnë me dhunën në familje. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat