U sulmua nga afrikani, humbet jetën 25-vjeçari shqiptar në Gjermani - Bota Sot
U sulmua nga afrikani, humbet jetën 25-vjeçari shqiptar në Gjermani

Gjermania

U sulmua nga afrikani, humbet jetën 25-vjeçari shqiptar në Gjermani

Më: 1 shkurt 2019 Në ora: 09:35
Ridjan Myftari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Gjermani ku një shqiptar ka humbur jeten në mënyrë tragjikë.

Një i ri shqiptar 25 vjeç me origjinë nga Delvina ka gjetur vdekjen në mënyrë tragjike në Gjermani pasi është vrarë me thikë në nga një afrikan.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur para pak ditësh,dhe 25-vjeçari shqiptar i identifikuar është Ridjan Myftari, i cili ishte emigrant prej pak muajsh në Gjermani, kur është goditur nga një shtetas afrikan me thikë. Bëhet e ditur se i riu nga Delvina ka qenë së bashku me një kushëririn e tij kur janë konfliktuar me afrikanin, i cili ka nxjerrë një thikë dhe ka qëlluar 2 shqiptarët. Kushuriri i Myftarait mësohet se është qëllluar 6 herë me thikë ndërsa i riu vetëm një herë

Njëri prej shqiptarëve është goditur 6 herë me thikë, por fatmirësisht ndodhet jashtë rrezikut. Por Ridjan Myftari, megjithëse është goditur vetëm 1 herë me thikë, goditja ka qenë fatale për jetën e tij dhe ka ndërruar jetë në vendngjarje. Ndërkohë, familjarët e të riut shqiptar kanë udhëtuar për në Gjermani dhe pritet që trupi i 25 vjecarit të sillet për t’u varrosur në Rusan të Delvinës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...