Shqiponjat Iliriane/illyrian Eagles kujtojnë në Gjermani heroin  kombëtar Sali Çekaj

Gjermania

Shqiponjat Iliriane/illyrian Eagles kujtojnë në Gjermani heroin  kombëtar Sali Çekaj

Nga: Maksim Gjokaj Më: 14 maj 2019 Në ora: 22:22
Shqiponjat Iliriane/illyrian Eagles

“Pervjetori i 20-të i heroit tonë kombëtar Sali Çekaj.

Me njerëz te mirë,Me vargje dhe kujtime të mira, Me kangë dhe vallë të zemrës te kujtuam sot ty o i pavdekshmi Sali Çekaj. Lavdi”-Kështu shkruhet saktë dhe bukur duke e ilustruar me foto në një status të vetë drejtuesit të shoqerisë kombëtare Shqiponjat Iliriane, Sabi Kaçanolli ku ai së bashku me shokët e ti të tjerë në rrugëtimin e tyre për bashkimin e Shqiptarëve në Gjermani dhe mëtej këtë herë ishin në përvjetorin e një burri të madh, një heroi kombëtar shqiptar  Sali Çekaj që luftoi në Koshare, ky përvjetor i 20-të i heroit është kujtuar në Shtutgart të Gjermanisë në shenjë respekti për heroizmin e tij të pavdekur, ndërsa djemtë e fortë të Shqiponjave Iliriane kanë krijuar me duar shqiponjën për këtë Shqipe Hero të pavdekshëm, duke i dhënë respektin e merituar heroit dhe duke marrë si gjithmonë shumë vëmendje të bukur. Këto foto që ne ju sjellim tregojnë më së miri këtë aktivitet përkujtimor.BS

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat