Vjedhja e bustit të komandantit të UÇK-së për krahinën e Rugovës, Smajl Hajdarit, është vrasje e dyfishtë

Gjermania

Vjedhja e bustit të komandantit të UÇK-së për krahinën e Rugovës, Smajl Hajdarit, është vrasje e dyfishtë

Nga: Maxhun Smajli Më: 15 shtator 2019 Në ora: 14:06
Akademik Mark Krasniqi dhe Maxhun Smajli

Vjedhja e Bustit të Komandantit të UÇK-së, për Krahinën e Rugovës, njëherësh ish-Deputet në Parlamentin e Republikës së Kosovës, Smajl Hajdarit, në oborrin e shkollës fillore “Smajl Hajdari”, në Pejë, është vrasje e dyfishtë që i bëhet kësaj figure madhore të kombit shqiptarë. Biblioteka Popullore Shqiptare “Akademik Mark Krasniqi”, në Gjermani, reagon ashpër ndaj këtij veprimit kriminal të njerëzve të poshtër të kombit shqiptar.

Ky veprim antinjerëzor dhe antikombëtarë, ndaj figurës madhore të Smajl Hajdarit, po shfaqet për të dytën herë në Pejë. Andaj, ky institucion, u bënë thirrje organeve dhe popullit të kësaj komune, që sa më shpejtë t'i zënë kriminelët dhe t'i vënë para drejtësisë. Ndryshe, këtë barrë të tradhëtisë do ta bartin organet komunale dhe populli i kësaj komune.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat