Kështu i gëzohen qeverisë së re dhe koalicionit VV-LDK shqiptarët në Gjermani - Bota Sot
Kështu i gëzohen qeverisë së re dhe koalicionit VV-LDK shqiptarët në Gjermani

Gjermania

Kështu i gëzohen qeverisë së re dhe koalicionit VV-LDK shqiptarët në Gjermani

Nga: D.RR Më: 6 shkurt 2020 Në ora: 17:12
Diaspora shqiptare në Kosovë për të votuar

Diaspora shqiptare nga të gjitha vendet e botës, kontribuan më shumë se kurrë më parë në ndryshimit e qeverisjes së re në Kosovë, ku shumë prej tyre erdhën në Kosovë fizikisht për të votuar, e shumë të tjerë votuan përmes postës, shkruan “Bota sot”.

Ashtu siç ka deklaruar edhe vet KQZ, shumica e votave nga diaspora kanë qenë për Lëvizjen Vetëvendosje.

E vet ata po i gëzohen që Kurti erdhi në krye të qeverisë dhe se u arrit koalicioni i shumëpritur LVV-LDK.

Një nga mërgimtarët në Gjermani, për ta shprehur gëzimin e tij, ka vendosur që tabelat e veturës së tij t’i bëj me shkronjat “LDK” e “VV”.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat