Cufaj priti Universitetin Policor gjerman që ka përkrahur vazhdimisht edhe Policinë e Kosovës

Gjermania

Cufaj priti Universitetin Policor gjerman që ka përkrahur vazhdimisht edhe Policinë e Kosovës

Më: 6 tetor 2020 Në ora: 16:08
Pamje nga takimi

Ambasadori i Kosovës në Gjermani, Beqë Cufaj bashkë me Atasheun e Ambasadës Rreshterin Driton Vrajolli kanë pritur një Delegacion nga Universiteti i Policisë së Brandenburgut, Carsten Pranz, Heidi Brinkmann si dhe Franziska Peters.

“Universiteti Policor i Brandenburgut për vite të tëra ka përkrahur dhe mbështetur Policinë dhe Prokurorinë e Kosovës dhe pos falënderimeve të shprehura nga Ambasadori u bisedua për vazhdimin e bashkëpunimit të frytshëm mes dy institucioneve edhe në të ardhmen”, bëhet e ditur në një postim të ambasadorit Cufaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat