Prokuroria: Ka pasur tentim për vrasje ndaj një prokurori në Çegran të Gostivarit

Gostivari

Prokuroria: Ka pasur tentim për vrasje ndaj një prokurori në Çegran të Gostivarit

Më: 21 nëntor 2021 Në ora: 16:43
Foto ilustrim

Prokuroria Themelore Publike njoftoi se sot në fshatin Çegran të Gostivarit ka pasur tentim për vrasjen e prokurorit nga Prokuroria Themelore Publike e Gostivarit.

Nga PTHP theksojnë se prokurori publik është jashtë rrezikut të jetës dhe ndodhet në mjekim në një klinikë në Shkup.

“Prokurori Publik është sulmuar me thikë dhe i është shkaktuar lëndim në shpinë”, theksojnë nga PTHP.

Në fund PTHP sqaron se po ndërmerren masat për zbardhjen e plotë të rastit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat