Prishtina merr pjesë në garat evropiane 

Hendboll

Prishtina merr pjesë në garat evropiane 

Nga: Kemajl Goca Më: 14 korrik 2020 Në ora: 19:34
Prishtina merr pjesë në garat evropiane 

Klubi i hendbollit Prishtina (meshkujt), nënkampion i Kosovës, ka vendosur që të marr pjesë në garat evropiane.  

Presidenti i klubit kryeqytetas, Edi Kolgeci, konfirmon pjesëmarrjen në garat evropiane. 

Sipas tij, synimi i Prishtinës është që të paraqiten në mënyrë më të dinjitetshme në garat evropiane. 

Në radhë të parë, Prishtina shpreson se do ta ndihmojnë sponsorët, individët e ndryshëm e mbi të gjitha komuna e Prishtinës, për garat evropiane.

Bardhekaltrit pretendojnë të janë një ekip e fortë dhe që me rezultatet e tyre të bëjnë që të mburret çdo qytetarë të Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat