Ja si e festonte UÇK “28 Nëntorin” gjatë vitit 1998 - Bota Sot
Ja si e festonte UÇK “28 Nëntorin” gjatë vitit 1998

Historia

E diel, 21 tetor 2018

Ja si e festonte UÇK “28 Nëntorin” gjatë vitit 1998

Më: 27 nëntor 2017 Në ora: 12:16
Festa e UÇK-së

Festa e “28 Nëntori” ishte dhe mbetet një ditë shumë e rëndësishme për gjithë shqiptarët.

Se çfarë rëndësie ka festa e flamurit tregojnë edhe këto pamje të vitit 1998.

Pikërisht më 28 Nëntor të vitit 1998, megjithëse ishte zonë lufte, kjo festë nuk la pa u shënua.

Në videon e më poshtme, shihen pjesëtarët e Ushtrisë Çlirimtarë të Kosovës duke shënuar këtë festë me ceremoni të ndryshme, duke nderuar dhe të rënët në luftë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test