Gjeneral Rama dhe Ministri Ismaili shpërndajnë dhurata për fëmijët e Klinikës së Pediatrisë - Bota Sot
Gjeneral Rama dhe Ministri Ismaili shpërndajnë dhurata për fëmijët e Klinikës së Pediatrisë

Kosova

Gjeneral Rama dhe Ministri Ismaili shpërndajnë dhurata për fëmijët e Klinikës së Pediatrisë

Më: 24 dhjetor 2018 Në ora: 17:19
Gjeneral Rama dhe Ministri Ismaili shpërndajnë dhurata për fëmijët e Klinikës së Pediatrisë

Ministrisë së Shëndetësisë, Uran Ismajli, sot kanë vizituar fëmijët e shtrirë në Klinikën e Pediatrisë të QKUK-së në Prishtinë, ku u pritën nga drejtoresha e Klinikës, Drita Telaku-Qosaj, dhe stafi mjekësor i kësaj klinike.

Sipas një njoftimi, komandanti i FSK-së, gjeneral Rama dhe ministri Ismaili u dhuruan fëmijëve të shtrirë në këtë klinikë, dhurata me rastin e festave të fund vitit.

Me këtë rast, siç thuhet tutje, gjeneral Rama dhe ministri Ismajli, duke uruar festat e fund vitit, të gjithë fëmijëve u dëshiruan shërim sa më të shpejtë, dhe gjithashtu festat e fund vitit, t’i gëzojnë së bashku me familjarët e tyre.

Ky aktivitet i FSK-së, është organizuar në bashkëpunim me Ministrinë e Shëndetësisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...