Ky është moti për të premten

Kosova

Ky është moti për të premten

Më: 27 dhjetor 2018 Në ora: 23:51
Foto ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se nesër do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me intervale me diell.

“Nëpër ultësira parashihet të ketë mjegull. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -5 deri -3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-6 gradë Celsius”, thuhet në njoftim.

Shtypja atmosferike mbetet mbi vlerat e normales. Do të fryjë erë kryesisht nga veriu dhe verilindja e lehtë deri mesatare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat