Kjo është gjendja e rrugëve në Kosovë - Bota Sot
Kjo është gjendja e rrugëve në Kosovë

Kosova

Kjo është gjendja e rrugëve në Kosovë

Më: 10 janar 2019 Në ora: 18:11
Ilustrim

Gjatë ditës së sotme mbi vendin tonë kanë vazhduar reshjet e borës, të cilat kanë vështirësuar qarkullimin në trafik.

Në Ministrinë e Infrastrukturës thonë se rrugët në gjithë vendin janë të kalueshme për qarkullim, me përjashtim të rajoneve malore.

Të kalueshme për qarkullim janë edhe rrugët në dalje të Prishtinës, si dhe në Rrugën e Kombit, ndërkohë që Policia e Kosovës bën apel për kujdes të shtuar dhe të mos dilet në rrugë pa pajisje dimërore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...