KFOR tregon arsyen pse do të fluturojë me helikopterë në pjesë të ndryshme të Kosovës - Bota Sot
KFOR tregon arsyen pse do të fluturojë me helikopterë në pjesë të ndryshme të Kosovës

Kosova

KFOR tregon arsyen pse do të fluturojë me helikopterë në pjesë të ndryshme të Kosovës

Më: 12 janar 2019 Në ora: 12:14
KFOR

Forcat e KFOR-it pritet që këtyre ditëve të kryejnë trajnime duke dërguar trupat e saja në pjesë të ndryshme të Kosovës.

Përmes një njoftimi, ata kanë paralajmëruar se ushtrimet do të jenë me helikopterë dhe automjete të ushtarake.

“Synimi i këtyre ushtrime është përmirësimi dhe bashkëpunimin ndërmjet njësive të KFOR-it që të mbështesë gatishmërinë për çfarë do rasti. KFOR-i rregullisht stërvitjet i mban  për të mbajtur të gatshme për të përmbushur mandatin e vet”, thuhet në njoftim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...