Moti për nesër, me mjegull dhe ngrica - Bota Sot
Moti për nesër, me mjegull dhe ngrica

Kosova

Moti për nesër, me mjegull dhe ngrica

Më: 16 janar 2019 Në ora: 22:19
Foto ilustrim

Instuti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se nesër në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe re të shpërndara.

“Në ultësira do të ketë mjegull, ndërsa ngricat mbesin prezent në orët e hershme të ditës dhe gjatë natës dhe si pasojë e kësaj gjendje anticiklonike nuk do të ketë qarkullim të mjaftueshëm të masave të ajrit që nënkupton se cilësia e ajrit do të shënoj vlera në kufijtë e pashëndetshëm”, thuhet në njoftimin e IHK-së.

Vlerat minimale të temperaturave do të lëvizin ndërmjet -10 deri -8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius.

Pas disa ditëve me reshje të dendura të borës, në këtë javë reshjet janë ndalur, përveç në zonat malore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...