Komuna e Junikut e kënaqur me rritjen e pagave, nesër fillojnë mësimin - Bota Sot
Komuna e Junikut e kënaqur me rritjen e pagave, nesër fillojnë mësimin

Kosova

Komuna e Junikut e kënaqur me rritjen e pagave, nesër fillojnë mësimin

Më: 20 janar 2019 Në ora: 21:32
Foto ilustrim

Tash e disa ditë institucionet arsimore janë në grevë të përgjithshme, me kërkesën e rritjes së koeficientit të pagave.

Kërkesën e tyre e pranoi sot Qeveria duke u rritur pagat vetëm prej 10% e jo 30% sa kërkonin mësimdhënësit.

Siç duket kjo rritje i ka mjaftuar komunës së Junikut pasi sipas një njoftimi ata qysh nesër do fillojnë mësimin.

Më poshtë mund të shihni njoftimin e plotë:

Njoftojmë të gjithë qytetarët se nesër me datë 21. 01. 2019, e Hënë fillon gjysëmvjetori i dytë në të gjitha shkollat në Komunën së Junikut sipas orarit paraprak.

Të gjithë mësimdhënësve dhe nxënësve ju urojmë sukese!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...