Ramosaj citon thënën e Fishtës: Saher nisem nji pun të re t'partë që prishem jemi ne - Bota Sot
Ramosaj citon thënën e Fishtës: Saher nisem nji pun të re t'partë që prishem jemi ne

Kosova

Ramosaj citon thënën e Fishtës: Saher nisem nji pun të re t'partë që prishem jemi ne

Më: 23 janar 2019 Në ora: 00:00
Bashkim Ramosaj

Kryetari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj duke u shprehur i pakënaqur me zhvillime në vend, thotë se “këtij vendi që ende gjaku s'ju ka terur, e eshtrat ënde i kërkojmë” dhe ka cituar një thënie të At Gjergj Fishtës ''saher nisem nji pun të re t'partë që prishem jemi ne''!

Postimi i  Ramosajt në Facebook:

At Gjergj Fishta, në vargun e tij thoshte... ''saher nisem nji pun të re t'partë që prishem jemi ne''! Këtij vendi që ende gjaku s'ju ka terur, e eshtrat ënde i kërkojmë. Ne me ç'do kusht, më vetëdije, a pa të, po ja rëndojmë rrugëtimin drejtë! Është mirë të kujtohemi nga i kemi rënë rrugës tonë '' Sakrificë''...!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...