FSK-ja dhe KFOR-i po bëjnë pastrimin e ortekëve në Brezovicë, qendra vazhdon të jetë e mbyllur - Bota Sot
FSK-ja dhe KFOR-i po bëjnë pastrimin e ortekëve në Brezovicë, qendra vazhdon të jetë e mbyllur

Kosova

FSK-ja dhe KFOR-i po bëjnë pastrimin e ortekëve në Brezovicë, qendra vazhdon të jetë e mbyllur

Më: 31 janar 2019 Në ora: 13:51
Brezovicë

Pjesëtarë të FSK-së dhe KFOR-it kanë qëndruar gjatë ditës në qendrën e skijimit në Brezovicë e cila vazhdon të jetë e mbyllur.

Ilir Morina, drejtor i Agjencisë për Mbrojtjen e Mjedisit në Kosovë ka thënë për ktv-në se rezultatet dhe rekomandimet nga inspektimet e ushtarëve të KFOR-it dhe FSK-së do të dalin të premten.

“KFOR-i dhe FSK-ja janë në terren për pastrim të orteqeve, për momentin qendra vazhdon të jetë e mbyllur”, ka thënë Morina.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...