Ismaili: Me thyerjen e monopolit 20 vjeçar kemi blerë 2.2 milionë euro më lirë produktet e Hemodializës - Bota Sot
Ismaili: Me thyerjen e monopolit 20 vjeçar kemi blerë 2.2 milionë euro më lirë produktet e Hemodializës

Kosova

Ismaili: Me thyerjen e monopolit 20 vjeçar kemi blerë 2.2 milionë euro më lirë produktet e Hemodializës

Më: 19 mars 2019 Në ora: 10:38
Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili

Si rezultat i kësaj, ministri Ismaili ka thënë se këto produkte, me efekt të njëjtë dhe cilësi të garantuar, janë blerë 2.2 milionë euro më lirë sesa viteve paraprake,.

“Thyerje e monopolit 20 vjeçar dhe 2.2 milionë euro më lirë blerje të produkteve të Hemodializës për vetëm një vit. Ky është rezultati që është arritur me zhvillimin e politikave shëndetësore me qendër pacientin dhe ndërprejen e kontratave të jashtëligjshme”, ka thënë ministri Ismaili në tryezën e organizuar nga KDI.

Më tej, ministri Ismaili ka treguar se përmes kësaj politike, gjatë vitit 2018, Ministria e Shëndetësisë ka blerë 6 milion euro barna më lirë se vitin e kaluar, të cilat janë investuar në spitale, në pajisje dhe shtretër për pacientët në nevojë.

“Por, lufta ime kundër korrupsionit ka qenë rezultat i përfshirjes edhe të shoqërisë civile Në tryezën e organizuar nga Instituti Demokratik i Kosovës diskutuam edhe raportin e fundit të këtij instituti, i cili është produkt i bashkëpunimit të frytshëm që kemi pasur së bashku.”, ka përfunduar ai

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...