Komuna e Vushtrrisë vazhdon projektin e vizitave shëndetësore në shtëpi - Bota Sot
Komuna e Vushtrrisë vazhdon projektin e vizitave shëndetësore në shtëpi

Kosova

Komuna e Vushtrrisë vazhdon projektin e vizitave shëndetësore në shtëpi

Më: 19 mars 2019 Në ora: 15:04
Foto nga takimi

Nënkryetari i Komunës së Vushtrrisë, Besim Muzaqi, i shoqëruar nga kryesuesi i Kuvendit të Komunës, Nasuf Aliu dhe drejtori i drejtorisë së shëndetësisë  dhe përkujdesjes sociale, Sylejman Meholli, sot kanë pritur përfaqësuesit e Islamic Relief me të cilët kanë nënshkruar Memorandumin e ri të bashkëpunimit për vizitat shëndetësore në shtëpi për pacientët për vitin 2019.

Ky është viti i tretë me radhë që ky projekt po realizohet, dhe nga viti në vit është bërë  më i fuqishëm si në aspektin e kapaciteteve teknike, ashtu edhe atyre humane.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...