Obiliqi arrin memorandum bashkëpunimi me MZHR - Bota Sot
Obiliqi arrin memorandum bashkëpunimi me MZHR

Kosova

Obiliqi arrin memorandum bashkëpunimi me MZHR

Më: 15 prill 2019 Në ora: 15:23
Obiliqi arrin memorandum bashkëpunimi me MZHR

Nënkryetari i komunës së Obiliqit, Ibush Mjekiqi dhe përfaqësuesit e MZHR-së nënshkruan memorandumin e bashkëpunimit për një projekt infrastrukturor me vlerë 100.000 euro.

Bëhet fjalë për projektin e rrugëve "Agron Rama", "Dëshmorët Rama", "Xhavit Haziri" dhe "Krahu 1".

Komuna do të bashkëfinancojë për përmbyllje të projektit me vlerë 84.401 euro.

Me këtë rast, nënkryetari Mjekiqi falënderoi MZHR-në për përkrahjen e vazhdueshme për Komunën e Obiliqit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...