A është i vonshëm sanksionimi i mohuesve të krimeve të luftës? - Bota Sot
A është i vonshëm sanksionimi i mohuesve të krimeve të luftës?

Kosova

A është i vonshëm sanksionimi i mohuesve të krimeve të luftës?

Më: 17 prill 2019 Në ora: 12:46
Foto ilustrim

Disa ditë pasi kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka shkarkuar Ivan Teodosijeviq nga pozita e ministrit të Administrimit të Pushtetit Lokal, janë shtuar reagimet kundër mohimit të krimeve të luftës që kanë ndodhur gjatë periudhës 1998-1999 në Kosovë.

Teodosijeviq e ka konsideruar masakrën e Reçakut të trilluar, derisa ambasada amerikane në Prishtinë ka vlerësuar se “mohimi i mizorive fyen kujtimet për viktimat, i traumatizon familjet edhe më shumë dhe minon përparimin në ndërtimin e një shteti demokratik dhe shumetnik.

Regimet tjera i gjeni në këtë video.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...