Filloi asfaltimi i segmentit të pestë të rrugës Besi-Podujevë - Bota Sot
Filloi asfaltimi i segmentit të pestë të rrugës Besi-Podujevë

Kosova

Filloi asfaltimi i segmentit të pestë të rrugës Besi-Podujevë

Më: 15 korrik 2019 Në ora: 17:53
Pamje nga vendi i ngjarjes

Ka nisur asfaltimi i segmentit të pestë të rrugës Besi-Podujevë

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit njofton publikun e gjerë se të hënën ka filluar asfaltimi i segmentit të pestë të rrugës Besi-Podujevë, i gjatë mbi 4.2 kilometra dhe është pjesë e projektit “Zgjerimi i rrugës Nacionale N25, rreth rrotullimi Besi-Podujevë”.

MIT kërkon mirëkuptimin e qytetarëve për shkak të pengesave që mund të hasin gjatë asfaltimit të këtij segment, i cili do të përfundojë gjatë ditëve në vijim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...