Me vetura civile dhe luksoze, Policia e Kosovës po patrullon në Autostradën “Arbën Xhaferi” - Bota Sot
Me vetura civile dhe luksoze, Policia e Kosovës po patrullon në Autostradën “Arbën Xhaferi”

Kosova

Me vetura civile dhe luksoze, Policia e Kosovës po patrullon në Autostradën “Arbën Xhaferi”

Më: 22 korrik 2019 Në ora: 21:47
Pamje nga video

Tani më në autostradën “Arbën Xhaferi” mund të shihni patrulla të policisë me automjete të fuqishme.

Organet e rendit dhe ligjit po i përdorin këto makina për të ndaluar shkelësit e ligjit në autostradë.

Pjestarët e këtij njësiti kanë bërë të ditur se ka pasur raste kur kanë ndaluar vetura ë kanë qenë duke ecur deri në 300 kilometra në orë.

Krejt kjo është bërë që të ndalohen shkelësit më të mëdhenj të rregullave të trafikut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...