Moti në Kosovë - Bota Sot
Moti në Kosovë

Kosova

Moti në Kosovë

Më: 16 janar 2020 Në ora: 07:31
Foto ilustrim

Gjatë ditës së sotme parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Në mëngjes parashihet mot me ngrica të dobëta, por për shkak të lagështisë së lartë të ajrit, drejtuesit e makinave duhet të kenë kujdes në komunikacion.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -2 deri 1 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 2-6 gradë celsius deri 6 gradë celsius.   

Shtypja atmosferike mbetet e lartë, dukshëm mbi vlerat e normales, cilësia e ajrit gjithashtu mbetet në vlerat e pashëndetshme, për shkak të kësaj situate pasive meteorologjike.Do të fryjë erë e dobët nga verilindja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat