Në këtë e-mail mund të merrni leje për lëvizje të lirë në Kosovë - Bota Sot
Në këtë e-mail mund të merrni leje për lëvizje të lirë në Kosovë

Kosova

Në këtë e-mail mund të merrni leje për lëvizje të lirë në Kosovë

Më: 24 mars 2020 Në ora: 14:25
Ilustrim

Qeveria e Kosovës ka marru vendim për ndali-qarkullimin e qyetatrëve dhe automjeteve prej orës 10:00 deri në orën 16:00 dhe nga ora 20:00 deri në orën 06:00.

Pas hyrjes në fuqi të këtij vendimi, kufizohet lëvizja e qytetare, në të kundërten duhet dëshmi nëse jeni i angazhuar në ndonjë punë ose keni ndonjë rast emergjent brenda kësaj periudhe kohore.

Mirëpo, për të marrur leje për qarkullim, Ministria e Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, njofton qytetarët se lejet për lëvizje të lirë mund t’i merrni në këtë e-mail: [email protected]

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat