​Dita Botërore e Biodiversitetit, mbillen lule në sheshin “Adem Jashari” - Bota Sot
​Dita Botërore e Biodiversitetit, mbillen lule në sheshin “Adem Jashari”

Kosova

​Dita Botërore e Biodiversitetit, mbillen lule në sheshin “Adem Jashari”

Më: 22 maj 2020 Në ora: 19:32
Mbjellja e luleve

Me rastin e Ditës Botërore të Biodiversitetit sot ka nisur mbjellja e luleve në sheshin “Adem Jashari” në Skenderaj, pranë shtatores së komandantit legjendar të UÇK-së Adem Jashari.

Kryetari Bekim Jashari u ka bërë thirrje qytetarëve që të tregojnë kujdes të shtuar ndaj natyrës, biodiversitetit, florës e faunës.

“Mbrojtja e natyrës dhe shtimi i zonave të gjelbra janë dhe do të mbeten pjesë e rëndësishme e qeverisjes sime”, ka shkruar Jashari në Facebook.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat