​Vushtrria po shndërrohet në vatër të pandemisë, 24 raste vetëm sot

Kosova

​Vushtrria po shndërrohet në vatër të pandemisë, 24 raste vetëm sot

Më: 6 qershor 2020 Në ora: 21:17
Ilustrim

Komuna e Vushtrrisë këto ditët e fundit ka shënuar numrin më të madh të rasteve me COVID-19. Ndërsa vetëm sot janë regjistruar 24 raste të reja. 15 në fshatin Nedakoc, 6 në qytet, 2 Novolan dhe 1 në Reznik.

Po ashtu një 71 vjeçar nga Vushtrria ka përfunduar me fatalitet

Ndërsa 6 raste janë shënuar në komunën e Mitrovicës dhe 6 në Fushë Kosovë.

Nga data 08 shkurt deri më 06 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 16.378 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe prej tyre pozitive rezultojnë gjithsej 1.194 raste, me gjithsej 30 raste të vdekjes të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat