Japonia dhuron kamionetë për zjarrfikësit e Suharekës - Bota Sot
Japonia dhuron kamionetë për zjarrfikësit e Suharekës

Kosova

Japonia dhuron kamionetë për zjarrfikësit e Suharekës

Më: 24 qershor 2020 Në ora: 12:10
Foto nga vendi i ngjarjes

Ambasada e Japonisë në Kosovë ka dhuruar një kaminotë në vlerë 69 mijë e 500 euro për njësinë e zjarrfikësve në Suharkë.

Kjo u bë e ditur nga kryetari i Komunës së Suharkës, Bali Muharremaj, i cili tha se ky donacion është dhuruar falë bashkëpunimit dhe performancës së kësaj komune.

“69.500 euro është vlera e kamionetës që sot u dhurua nga Ambasada Japoneze në Republikën e Kosovës, për Njësinë e Zjarrëfikësve në Suharekë. Ky donacion dhurohet falë bashkëpunimit dhe performancës së mirë të Komunës së Suharekës”, ka shkuar Muharremaj në Facebook.

I pari i Suharekës tha se janë falënderuar dhe mirënjohës për kontributin e Ambasadës Japoneze dhe Popullit Japonez.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat