204 qytetarë iu drejtuan Spitalit të Pejës vetëm dje për ndihmë - Bota Sot
204 qytetarë iu drejtuan Spitalit të Pejës vetëm dje për ndihmë

Kosova

204 qytetarë iu drejtuan Spitalit të Pejës vetëm dje për ndihmë

Më: 9 korrik 2020 Në ora: 08:25
Foto Ilustrim

7 lindje kanë qenë dje më 8 korrik 2020 në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë. 2 lindje kanë qenë normale dhe 5 me prerje cezariane.

Kanë lindur 7 foshnje, 6 të gjinisë mashkullore dhe 1 e gjinisë femërore.
204 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësor gjatë 24 orëve të fundit, dhe nga këta 29 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm.

223 pacientë kanë kryer analiza, që në total kanë bërë 3,212 analiza.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat