Selmanaj pas vizitës në Dragash: Qeveria e Kosovës shprehu përkushtimin e saj për ta ndihmuar sektorin privat

Kosova

Selmanaj pas vizitës në Dragash: Qeveria e Kosovës shprehu përkushtimin e saj për ta ndihmuar sektorin privat

Nga: A.SH Më: 2 gusht 2020 Në ora: 18:24
Driton Selmanaj

Sot Kryeministri Avdullah Hoti ishte për vizitë në Dragash.

Zëvendëskryeministri Driton Selmanaj, ka thënë se, Qeveria e Kosovës shprehu përkushtimin e saj për ta ndihmuar sektorin privat dhe ndërmarrësinë në veçanti, sidomos pas rrethanave të krijuara nga pandemia Covid-19.

Postimi në Facebook:

Bashkë me kryeministrin Avdullah Hoti, ministrat Arban Abrashi, Vesel Krasniqi, Besian Mustafa dhe zv. ministrin Selim Kryeziu, si dhe përfaqësues institucional të nivelit qendror dhe lokal, sot kemi vizituar Komunën e Dragashit.

Vizitën e filluam me inspektimin e punimeve në aksin rrugorë Zhur-Dragash e më pas vazhduam në fabrikën e përpunimit të mishit MEKA dhe fabrikën e tekstilit Invers One.

Po ashtu, shfrytëzuam rastin të vizitojmë edhe fermën Qendra në trevën e Opojës si dhe fermerët e zonës së Gorës.

Qeveria e Kosovës shprehu përkushtimin e saj për ta ndihmuar sektorin privat dhe ndërmarrësinë në veçanti, sidomos pas rrethanave të krijuara nga pandemia Covid-19.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat