Rastet e reja me COVID-19 vijnë nga këto komuna dhe fshatra të Kosovës

Kosova

Rastet e reja me COVID-19 vijnë nga këto komuna dhe fshatra të Kosovës

Më: 20 shtator 2020 Në ora: 15:38
Foto ilustrim

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka konfirmuar edhe 61 raste të reja me COVID-19 në Kosovë.

Rastet e reja vijnë nga 15 komuna të vendit.

“Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 19 raste, komuna Vushtrri 8 raste, komuna Prizren 7 raste, komuna Fushë Kosovë 5 raste, komuna Gjilan 4 raste, komuna Pejë 4 raste, komuna Ferizaj 3 raste, komuna Istog 3 raste, komuna Deçan 2 raste, dhe me nga një rast komunat Drenas, Malishevë, Obiliq, Podujevë, Skenderaj dhe Suharekë”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat