Ndahet nga jeta Dr. Iskender Çitaku

Kosova

Ndahet nga jeta Dr. Iskender Çitaku

Më: 24 shkurt 2021 Në ora: 06:44
Iskender Çitaku

Ka ndërruar jetë specialisti i oftalmologjisë doktor Iskender Çitaku. Lajmi është konfirmuar nga Oda e Mjekëve të Kosovës.

Dr.Çitaku diplomoi në Fakultetin e Mjekësisë në Beograd më 1968. Pas diplomimit punësohet si mjek i përgjithshëm në spitalin dhe shtëpinë e shëndetit në Prishtinë.

Pastaj vazhdoi specializimin në Shkup, në vitin 1975 mori titullin specialist i oftalmologisë. Pasi kreu specializimin është kthyer në shtëpi të shëndetit ku ka punuar deri në vitin 2006 kur dhe është pensionuar.

Oda e Mjekëve të Kosovës i shprehu ngushëllimet më të sinqerta familjarëve, miqve dhe kolegëve të tij.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat