Meliza Haradinaj uron 73 vjetorin e Pavarësisë së Izraelit

Kosova

Meliza Haradinaj uron 73 vjetorin e Pavarësisë së Izraelit

Më: 14 prill 2021 Në ora: 22:22
Meliza Haradinaj-Stublla

Ish-diplomatja Meliza Haradinaj- Stublla, nuk ka harruar t’ia urojë shtetit mik të Kosovës.

Ishte kjo e para Haradinaj- Stublla që e uroi Izraelin e para në një status në Facebook.

Ajo ka shkruar se nga Kosova jonë e bukur, urojmë sot mikun tonë të ri e të vjetër Izraelin dhe popullin hebre, që shënojnë sot përvjetorin e tyre të 73-të të Pavarësisë!

Ndër të tjera, ish-diplomatja Meliza Haradinaj-Stublla, ka shkruar se ne ende jemi të ngazëllyer nga njohja e formalizuar mes dy shteteve tona, kur shënuam një aktin e formalizimit të marrëdhënieve diplomatike përmes platformës virtuale Zoom, që si i tillë ndodhi për herë të parë në historinë e diplomacisë botërore!

Ndërsa MPJD ka uruar kështu.

“Urimet më të mira nga njerëzit e #Kosovës për njerëzit e # Izraelit ndërsa festojnë 73 vjetorin e #pavarësisë”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat