Shqiptohen 398 gjoba për qytetarët që nuk i respektuan masat antiCOVID-19

Kosova

Shqiptohen 398 gjoba për qytetarët që nuk i respektuan masat antiCOVID-19

Më: 4 shkurt 2022 Në ora: 11:46
Ilustrim

Qytetarët po vazhdojnë që të mos i respektojnë masat antiCOVID-19.

Vetëm brenda një dite policia ka shqiptuar 398 gjoba ndaj personave që nuk i kanë përfillur masat të cilat u vendosen për të parandaluar përhapjen e virusit korona.

Aktualisht në vend janë 30 mijë e 871 raste aktive me COVID-19.

Ndërsa në raportin e fundit IKShPK tregoi për pesë vdekje dhe 2 mijë e 110 raste të reja me koronavirus.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat