Afër 2 mijë gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit

Kosova

Afër 2 mijë gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit

Më: 25 shkurt 2022 Në ora: 09:49
Foto ilustrim

1 mijë e 960 gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit në vendin tonë.

Janë shqiptuar edhe 109 të tjera, për mosrespektim të masave antiCOVID.

Gjatë kësaj periudhe, kanë ndodhur 22 aksidente me të lënduar dhe 37 me dëme materiale.

Ndryshe, në 24 orët e fundit janë arrestuar 22 persona dhe 16 janë dërguar në mbajtje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat