1,521 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

Kosova

1,521 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

Më: 7 korrik 2022 Në ora: 07:20
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë njofton se në total numri i rasteve aktive me coronavirus është 1,521 raste.

Po ashtu, gjatë kësaj periudhe janë shëruar 64 qytetarë.

Në 24 orët e fundit MSh njofton se janë dhënë 78 doza të vaksinës anti-COVID.

Ndryshe, ministria ka paralajmëruar se do t’i mobilizojë kapacitetet spitalore dhe se do të bëjë gjurmimin dhe testimin e rasteve të reja pozitive me coronavirus, për shkak të rritjes së përqindjes së të infektuarve ditëve të fundit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat