​Ngjarjet e datës 4 tetor

Kosova

​Ngjarjet e datës 4 tetor

Më: 4 tetor 2022 Në ora: 00:06
Foto ilustrim

Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë takim me delegacionin e administratës së Parlamentit të Austrisë. (Kuvendi i Kosovës, salla C-203, ora 08:30)

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, takim me drejtorët e Komunës. (Shtëpia e Bardhë – Prizren, ora 09:00)

Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike shqyrton raportin e auditorit të përgjithshëm për raportin vjetor financiar të Buxhetit të Kosovës 2021. Të ftuar: ministri i Financave Hekuran Murati dhe auditorja e përgjithshme e ZKA-së, Vlora Spanca. (Kuvendi i Kosovës, salla N-302, ora 11:00)

Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës shënon Ditën Botërore për Mbrojtjen e Kafshëve. (Pylli i Arinjve Prishtinë, fshati Mramor, afër liqenit të Badovcit, ora 11:00)

Në kuadër të aktiviteteve kulturore artistike brenda institucioneve korrektuese do të shfaqet filmi “ Sffaragette”. Merr pjesë ministrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu. (Qendra Korrektuese për Femra Lipjan, ora 11:00)

Komisioni për Ekonomi shqyrton në parim Projektligjin për Sigurinë e përgjithshme të produkteve. (Kuvendi i Kosovës, salla N-10, ora 12:00)

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati, viziton Portin e Durrësit.(Ora 12:00)

Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës, seksioni i arteve, paraqet botimin “Çesk Zadeja në muzikën shqiptare” nga Vasil Tote. (Salla e akademisë Prishtinë, ora 12:00)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat