Ndahen 400 mijë euro për vazhdimin e rregullimit të shtratit të lumit “Silnica”

Kosova

Ndahen 400 mijë euro për vazhdimin e rregullimit të shtratit të lumit “Silnica”

Më: 2 qershor 2023 Në ora: 17:26
Foto nga vendi i ngjarjes

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Ferit Idrizi, ka nënshkruar sot memorandum bashkëpunimi me ministrin e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu, për vazhdimin e rregullimit të shtratit të lumit “Silnica”.

Vlera e projektit është 400 mijë euro.

Ku 200 mijë euro janë paraparë për vitin 2023 dhe 200 mijë euro për vitin 2024.

I pari i Vushtrrisë ka falënderuar ministrin Aliu për mbështetjen e dhënë për realizimin e projekteve.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat