Persona me uniformë të Policisë ia plaçkitin 650 euro në shtëpi zyrtarit të Komunës së Drenasit - Bota Sot
Persona me uniformë të Policisë ia plaçkitin 650 euro në shtëpi zyrtarit të Komunës së Drenasit

Kosova

E shtunë, 17 nëntor 2018

Persona me uniformë të Policisë ia plaçkitin 650 euro në shtëpi zyrtarit të Komunës së Drenasit

Më: 6 dhjetor 2017 Në ora: 16:17
Ilustrim

Në orët e para të mëngjesit të së martës (rreth orës 02:00), tre persona të maskuar dhe nën kërcënimin e armëve, kanë hyrë në një shtëpi në fshatin Sankoc të Drenasit. Të njëjtit janë paraqitur kinse janë Policia Speciale dhe me forcë kanë grabitur portofolin e viktimës-mashkull, në të cilin kishte 650 euro dhe dokumentet personale.

Media mëson se personi që është grabitur nën kërcënimin e armës është një nga zyrtarët në komunën e Drenasit, bëhet fjalë për M.R.

Rastin e ka konfirmuar edhe Flora Ahmeti nga Policia e Kosovës, e cila tha se përveç grabitjes nuk është raportuar për të lënduar dhe se Policia po merret me rastin.

“GRABITJE Fsh. Sankoc, Gllogoc me datën 05.12.2017 rreth orës 02:00. Ankuesi mashkull K/Shqiptar ka informuar se tre persona të maskuar kanë hyrë me forcë në shtëpinë e tij dhe nën kërcënim të armëve i kanë grabitur portofolin në të cilin kishte 650€ dhe dokumentet personale. Nuk raportohet për të lënduar, njësitë policore janë duke hetuar rastin”, tha Ahmeti.

Express ka kontaktuar edhe me M.R., por ky i fundit tha se nuk dëshiron të prononcohet pasi, siç tha ai, i ka thënë të gjitha në Polici.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test