GAP prezanton premtimet e kryetarëve të komunave në zgjedhjet lokale - Bota Sot
GAP prezanton premtimet e kryetarëve të komunave në zgjedhjet lokale

Kosova

E martë, 23 tetor 2018

GAP prezanton premtimet e kryetarëve të komunave në zgjedhjet lokale

Më: 14 shkurt 2018 Në ora: 06:08
Ilustrim

Instituti GAP organizon konferencën për media ku do të prezantojë premtimet e kryetarëve të komunave të Kosovës në zgjedhjet e fundit lokale. 

Instituti GAP ka bërë monitorimin dhe evidentimin e premtimeve  në zgjedhjet e fundit lokale, duke u bazuar në programet zgjedhore të kandidatëve për kryetarë si dhe në paraqitjet e tyre nëpër debate televizive. 

Ky është mandati i dytë që GAP bënë monitorimin dhe vlerësimin e përmbushjes së premtimeve të dhëna, të cilat janë të qasshme për publikun përmes platformës online të Institutit GAP. 

Në mandatin e kaluar kryetarët e komunave patën dhënë gjithsej 548 premtime. Ndërsa, në zgjedhjet e fundit lokale gjithsej janë dhënë 888 premtime ku shumica e premtimeve të dhënë i përkasin fushës së infrastrukturës, arsimit dhe shërbimeve publike.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test